אליפות ישראל בפוקר לשנת 2019 – חוויות ותוצאות

אליפות ישראל בפוקר לשנת 2019 נערכה בין התאריכים 9-13.1.19 בוארנה שבבולגריה. קזינו ה-International אירח משלחת של כ-400 ישראלים שטסו להתחרות על תואר אלוף ישראל בפוקר, לשחק במגוון רחב של טורנירי צד וליהנות משפע של משחקי קאש לאורך כל שעות היממה.

טורניר האירוע המרכזי בדמי כניסה של 400 יורו משך סכום שיא של 533 כניסות שיצרו קופת פרסים גבוהה במיוחד. האירוע כולו צולם ושודר בשידור חי ברשתות החברתיות עם הפקה מרשימה שלא ביישה הפקות מקבילות בחו"ל. בתום שלושה ימי משחק מתישים נקבעו שמונת המעפילים לשולחן הגמר של אליפות ישראל, מתוכם 6 אנשי האקדמיה לפוקר.

שולחן הגמר שודר בשידור חי על-ידי יוסי כהן ולווה בפרשנות מקצועית מפי מנכ"ל האקדמיה לפוקר סטס "סטסיה42" טישקביץ' וסמנכ"ל האקדמיה רועי בר. בתום יום משחק ארוך שהתחיל בשעה 14:00 בצהריים והסתיים ב-20:00 בערב, נקבע אלוף ישראל החדש לשנת 2019!

קרב הראש בראש

קרב הראש בראש בין שני האיילים – אייל "קסיאס" אשכר ואייל פלק – היה מורט עצבים ונמשך כמה שעות. שני השחקנים ידעו עליות וירידות בערימת הצ'יפים שלהם והיד האחרונה התרחשה כאשר לקסיאס היתה ערימה של כ-11 מיליון צ'יפים, בעוד שאייל פלק ישב עם ערימה של כ-2 מיליון צ'יפים. כל הצ'יפים נכנסו בפלופ מלכה-8-6 כשאייל פלק החזיק בזוג עשיריות, וקסיאס החזיק בעשר-תשע יהלומים. לקסיאס היו 8 קלפים חיים ששיפרו אותו ליד הטובה ביותר – ארבעה נסיכים וארבע שביעיות, שנתנו לו סיכוי של בערך של כ- 32% לזכות בקופה ולסיים את הטורניר. בטרן הגיעה מלכה נוספת אך הריבר הביא עימו את השבע שבישר על אלוף ישראל חדש!

במקום הראשון = אייל "קסיאס" אשכר (37,000 יורו)

לאחר שזכה באליפות ישראל בפוקר פעמיים ברציפות בשנים 2012 ו-2013, ייסד קסיאס בשנת 2014 יחד עם שותפיו סטס "סטסיה42" טישקביץ' ושי "גאבור" צור את האקדמיה לפוקר, שלימדה ושיפרה מאז אלפי חובבי פוקר ישראלים.

הזכייה הנוכחית היא הזכייה השלישית של קסיאס בתואר אלוף ישראל ב-8 השנים האחרונות, הישג מדהים ונדיר לכל הדעות. קסיאס מוסיף לארון הגביעים שלו את גביע ה-IPC השישי במספר ובכך עוקף בדירוג כל הזמנים את שי "גאבור" צור, המנטור שלו ושותפו לאקדמיה ולקריירת הפוקר.

קסיאס שעלה לשולחן הגמר עם ערימה של חצי מיליון צ'יפים, ודורג בתחילתו במקום השביעי מתוך שמונה שחקנים, זכה בנוסף ל-37,000 יורו גם בחבילת אירוח לאליפות העולם בווגאס הכוללת טיסה, מלון וכניסה לטורניר ה"מיליונר מייקר" – 1,100$ דמי כניסה, ופרס מובטח של מיליון דולר למקום הראשון!

 

מעוניינים במידע על הטורניר הקרוב? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

 

במקום השני = אייל פלק (23,074 יורו)

אייל פלק הוא בוגר המחזור השישי של הקורס "דוקטורט טורנירים" אותו העביר קסיאס באקדמיה לפוקר, ומקבל ליווי מקצועי מסמנכ"ל האקדמיה רועי בר. מאז סיום הקורס הספיק אייל פלק לעשות כמה תוצאות מרשימות, כולל זכייה בטורניר במסגרת ליגת האקדמיה לפוקר וראנר-ראנר לשנת 2018.

אייל התחיל את היום השני של הטורניר עם 8 בליינדים גדולים בלבד, וכנראה שפרגון פומבי בפייסבוק מאת חברו הטוב ושחקן הפוקר החצי-מקצועי אלון אלדר עזרו לו לצבור מומנטום שבסופו עלה לשולחן הגמר בתור הצ'יפ לידר עם ערימה של כ-4,200,000 צ'יפים.

במקום השלישי = עדן אנציו (17,070 יורו)

עדן אנציו הוא סטודנט במחזור השמיני של הקורס "דוקטורט טורנירים" אותו העביר בחודשיים האחרונים קסיאס באקדמיה. לאחר שעשה מספר קורסים באקדמיה, התקבל עדן לעבודה בתור רכז סטודנטים ומאז יכולות הפוקר שלו שודרגו משמעותית.

עדן התחיל את שולחן הגמר עם ערימה קצרה של 670,000 צ'יפים, אבל פתח אותו בסערה ובשיאו כבר ישב עם ערימה של מעל ל-3 מיליון צ'יפים. היד האחרונה של עדן היתה אול-אין עם אס-מלכה שנתקל באס-מלך של קסיאס, יד סטנדרטית שלא ניתן לשחק בצורה אחרת.

במקום הרביעי = ערן שחם (13,060 יורו)

ערן שחם הוא שחקן ברידג' מוכר שהתחיל לשחק פוקר לפני כשנתיים ומאז התאהב במשחק והחליט ללמוד אותו לעומק. הוא נרשם לקורס "פוקר למתקדמים" באקדמיה לפוקר, קיבל ליווי מקצועי מקסיאס ושדרג את משחק הפוקר שלו בצורה מאד משמעותית. את פירות ההשקעה הקשה הוא קצר בשולחן הגמר, עם משחק סולידי ומחושב, שבשיאו קיפול של זוג נסיכים לפני הפלופ להימור רביעי של אייל פלק שבדיעבד החזיק בזוג מלכים!

במקום החמישי = אריק קליפר (9,820 יורו)

אריק הוא אחד מותיקי סצינת הפוקר הישראלית, שחקן טורנירים מאד מנוסה עם תוצאות מרשימות בזירה הבינלאומית. אריק התחיל את שולחן הגמר עם ערימה של כ-2,300,000 צ'יפים, והרבה להפעיל לחץ על יריביו בשולחן. שני בלופים גדולים שלו "נתפסו" ואריק הודח לבסוף במקום החמישי.

במקום השישי = יואב דויד (7,680 יורו)

יואב דויד גם הוא סטודנט במחזור השמיני של הקורס "דוקטורט טורנירים". יואב נרשם ברגע האחרון לקורס לאחר שזכה בו במסגרת טורניר לוויין שנערך האקדמיה. בעיצומו של היום השני בטורניר הצליח יואב להדיח באול-אין לפני הפלופ עם אס-עשר סויט את מייסד האקדמיה סטס טישקביץ' שהחזיק בזוג שתיים ביד.

יואב התחיל את שולחן הגמר עם ערימה של 1,700,000 צ'יפים, ובמהלכו שיחק בצורה יצירתית זוג אסים ביד, כשניסה לטמון מלכודת לעדן אנציו. עדן לא נפל למלכודת והצליח לקפל זוג עליון בפלופ ביד שהתבררה כמשמעותית מאד לשניהם.

במקום השביעי = ליאת שררה (5,720 יורו)

ליאת שררה גם היא סטודנטית במחזור השמיני של הקורס "דוקטורט טורנירים". ליאת שהגיעה מאד סקפטית לאקדמיה בתור סטודנטית לפני כשנה עברה כברת-דרך ארוכה במהלכה התאהבה באקדמיה והאקדמיה התאהבה בה. כיום ליאת עובדת באקדמיה בתור מנהלת מחלקת קשרי לקוחות ומוערצת על ידי הצוות והבוגרים כאחד.

ליאת התחילה את שולחן הגמר עם ערימה קצרה של 685,000 צ'יפים, לא קיבלה ידיים במשך זמן רב, ולבסוף נאלצה לדחוף אול-אין עם שמונה-שבע סויט אותם הפסידה לזוג תשיעיות של אייל פלק

במקום השמיני = עדי גסר (4,750 יורו)

עדי נכנס עם הערימה הקצרה ביותר לשולחן הגמר, סה"כ  405,000 צ'יפים. לאחר כחצי שעת משחק עדי דחף אול-אין עם אס-שמונה אופסויט ונתקל בתשלום מצד אריק קליפר שהחזיק בתשע-עשר יהלומים. עדי לא הצליח לעבור את האול-אין והודח במקום השמיני.

שחקנים מוכרים נוספים שנכנסו לכסף באירוע המרכזי:

במקום התשיעי (3,450 יורו) בוגר האקדמיה עמרי ירון, שהתחיל לפני מספר חודשים את מסלול המצטיינים באקדמיה, מסלול שמכשיר בוגרים נבחרים להיות מרצים בשולחן הפוקר. עמרי הודח על-ידי חברו הטוב אייל פלק, בקופת ענק שסיימה את היום השני וקבעה את שמונת הפיינליסטים לשולחן הגמר. ביד המדוברת עמרי החזיק בזוג מלכים, אייל החזיק בזוג מלכות, וכל הצ'יפים נכנסו בפלופ מלכה בגובה. לאחר סיום הטורניר נרשם עמרי לטורניר הדיפ-סטאק וללא ספק נשמע עליו עוד רבות בהמשך.

במקום ה-26 (1,580 יורו) סיים מקצוען הפוקר דין זוהר.

במקום ה-34 (1,300 יורו) מייסד האקדמיה סטס "סטסיה42" טישקביץ' שממש בתחילת היום הראשון לטורניר הכניס אול-אין בטרן עם זוג מלכים נגד זוג מלכות של היריב, ונשבר למלכה נוספת בריבר. סטס לא התייאש והצליח לטפס מערימה של 4 בליינדים גדולים עד לערימה של כחצי מיליון צ'יפים, אך לבסוף לא עבר "הטלת מטבע" חשובה והודח על-ידי יואב דויד שסיים לבסוף במקום השישי.

במקום ה-42 (1,020 יורו) סיים אורי אלברג מרצה האקדמיה לפוקר.
במקום ה-47 (840 יורו) סיים משה קוזמה בוגר הקורס "פוקר למתקדמים" באקדמיה לפוקר.
במקום ה-49 (840 יורו) סיים גיא הולצמן בוגר הקורס "תואר ראשון" באקדמיה לפוקר.

טורניר ההיי-רולר

טורניר ההיי-רולר עם דמי כניסה של 1,000 יורו משך אליו 60 שחקנים. במקום הראשון סיים אבי קמר, שזכה ב-15,055 יורו.

תמיר קמינסקי בוגר הקורס "דוקטורט טורנירים" של האקדמיה לפוקר סיים במקום השני (12,435 יורו) אחרי שלא הצליח לעבור הטלת-מטבע קלאסית על הגביע. תמיר רשם גם ריצה עמוקה בטורניר האירוע המרכזי אותו סיים במקום ה-16 (1,950 יורו).

בן הורביץ בוגר הקורס "תואר ראשון בטקסס הולדם" סיים במקום השלישי (10,190 יורו).

טורניר "האקדמיה לפוקר" הדיפ-סטאק

טורניר "האקדמיה לפוקר" דיפ-סטאק עם דמי כניסה של 300 יורו משך אליו 192 שחקנים. במקום הראשון סיים חגי בן יאיר, שזכה ב-11,031 יורו.

במקום השני סיים אלכסי מישוק, בוגר הקורס "דוקטורט טורנירים" באקדמיה לפוקר, שזכה ב-8,350 יורו.
במקום השני סיים אדיר בוקסר, בוגר הקורס "תואר ראשון בטקסס הולדם" באקדמיה לפוקר, שזכה ב-7,802 יורו.

טורניר הבאונטי

טורניר הבאונטי עם דמי כניסה של 250 יורו משך אליו 150 שחקנים. במקום הראשון סיים בוריס בסין, שזכה ב-5,035 יורו.

במקום השני סיים דוד ניר, שזכה ב-4,435 יורו.
במקום השלישי סיים ערן אלימלך, בוגר הקורס "דוקטורט טורנירים" באקדמיה לפוקר, שזכה ב-2,580 יורו.

טורניר הווין דה באטן

טורניר הווין דה באטן עם דמי כניסה של 150 יורו משך אליו 57 שחקנים. במקום הראשון סיים אבי קמר וזכה ב-2,540 יורו, יום אחרי שזכה בטורניר ההיי-רולר! הישג מדהים ללא ספק.

במקום השני סיים תומר קייט (1,850 יורו) ובמקום השלישי סיים מורן עזרן (1,280 יורו).

טורניר האומהה

טורניר האומהה עם דמי כניסה של 200 יורו משך אליו 58 שחקנים. במקום הראשון סיים ולדימיר ווליקוב הבולגרי שזכה ב-3,120 יורו.

במקום השני סיים דרור בר לוי (2,150 יורו), ובמקום השלישי סיים יצחק חי (2,150 יורו).

אליפות ישראל 2019 היתה אירוע שיא לקהילת חובבי הפוקר בישראל, עם ארגון מקצועי ומהודק של צוות ה-IPC בראשות רועי, נדב, ומנהלי הטורנירים שמעון יפה, אבי אסרף ואסף זכריה.

לפרטים נוספים מוזמנים לבקר באתר שלנו

מעוניינים במידע על הטורניר הקרוב? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
כתבות פופולריות
טייץ הריון – נוחות במיטבה!
אופנה

טייץ הריון – נוחות במיטבה!

הריון! 9 חודשים של שינויים יומיומיים, רגשות, בשורות, תחושות, התמודדויות ומה לא בעצם…  מעבר לשינויים הרגשיים והדאגה לעתיד הקרב ובא,

שמלות צנועות לאירועים כובשות את השוק 
אופנה

שמלות צנועות לאירועים כובשות את השוק 

אירוע חשוב מתקרב? מחפשת שמלת ערב יפה וייחודית? שמלות צנועות לאירועים הפכו ללהיט המפתיע של האופנה המקומית  אם חשבתן ששמלות

צעצועים שמחזירים את הקסם לעולמם של הילדים
לייף סטייל

צעצועים שמחזירים את הקסם לעולמם של הילדים

אנו ההורים מסתכלים לעיתים בדאגה על עומס הגירויים שמציפים את ילדינו. זהו עולם של מסכים וסיפוקים מיידיים המאתגר מאוד את

כתבות מומלצות
טיול חוצה אירופה ברכב ספורט

טיול חוצה אירופה ברכב ספורט

חשבתם שכבר מיציתם את הטיולים לאירופה בכל דרך אפשרית? מה

העברה והטסת נפטרים לארץ

העברה והטסת נפטרים לארץ

אם בשעתכם הקשה אתם נדרשים לארגן העברה והטסה של נפטר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן