השגת תשואה גבוהה בנדל”ן

יש לכם כסף בצד ואתם מתחילים לגלות עניין בהשקעות נדל”ן? אחד הפרמטרים הבסיסיים בדרך לרכישת נדל”ן להשקעה הינו רמה התשואה שלו שמשתנה בין מדינות, אזורים, ערים, שכונות, רחובות ואף בניינים. היכן ניתן לקבל תשואה גבוהה בנדל”ן – על כך יפרט המאמר הבא.

משמעותה של תשואה

לפני שנעסוק בתשואה גבוהה בנדלן יש להבין קודם כל מהי בכלל תשואה. מדובר במונח כלכלי המעיד על היחסים הקיימים בין שוויה של השקעה בנקודות שונות של זמנים. כך למשל, ניתן לקבל תשואה עקב שינוי של ערכי ריביות, רווח הון, רווחים נקיים של בתי עסק ועוד. את ערכיה של התשואה מקובל להציג באחוזים ובעולם הנדל”ן ההתייחסות לנכסים מניבים משמעה נכסים בעלי רמה משתלמת של תשואות.

פרמטרים המשפיעים על גובה של התשואה בענף הנדל”ן

גובה של תשואה מושפע מפרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון. פרמטרים אלו יכולים להיות מושפעים מעלות ההשקעה בנכס בהשוואה למחיר השכירות המתקבל. בדרך כלל נהוג להכפיל את כספי השכירות המתקבלים מידי חודש בשניים עשר חודשים, כאשר את הסכום המתקבל מחלקים במחירו של הנכס. הסכום שהתקבל הינו גובה התשואה השנתית המחושב כברוטו לפני מיסים. יש לציין כי סכום התשואה ניתן להערכה רק בעת שהנכס מושכר בפועל..

אז היכן מקבלים תשואות גבוהות מהשכרת נכסי נדל”ן

אם חשבתם שבתל אביב מחירי השכירות מרקיעים שחקים ולכן תזכו גם לתשואות הטובות ביותר, אתם טועים. לצד מחיר שכירות גבוהים גם ערכי הנדל”ן מאוד גבוהים בעיר, כך שהרווח הנותר מהשכירות ביחס להשקעה מציג אחוזים נמוכים יחסית. הדבר גם נכון לגבי ערים נוספות באזור המרכז. מנגד, באזורי הפריפריה המצב שונה עם תשואות יחסית גבוהות המתקבלות במגוון ערים:

  • באר שבע – אחת הערים המשתלמות להשקעה היא באר שבע, עם ביקוש גבוה לשכירות בקרב סטודנטים רבים הלומדים באוניברסיטה שבעיר. 
  • טבריה – עיר כדאית נוספת להשקעה היא לא אחרת מטבריה, המושכת אליה חרדים המחפשים להשכיר דירות, ומציגה תשואה של שמונה אחוזים.
  • חיפה – מתוכנן פרויקט עצום להפיכתה לעיר נמל בדומה לברצלונה עם מתחם נמל שופע מקומות מסחר ובילוי. מנגד, מחירי הדירות בעיר התחתית עדיין מאוד נמוכים וכבר היום טרם בניית הפרויקט הם מאפשרים לקבל תשואות משתלמות.
  • קריית שמונה – בשנים האחרונות זוכה קריית שמונה לפיתוח מואץ במטרה למשוך אליה עוד תושבים. מנגד, עדיין מניתן לרכוש בעיר דירות במחירים זולים ולקבל עבורן תשואות גבוהות יחסית משכירות.
  • קריית ים – למרות תדמיתה הלא פשוטה נחשבת בימינו קריית ים להשקעת נדל”ן כדאית בגין קרבתה לים ובזכות שלל תוכניות פיתוח והתחדשות. בנוסף ניתן למצוא ברחבי הקריה נכסים במחיר משתלם ולקבל עבורם תשואה יחסית גבוהה.

שתף פוסט זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
כתבות פופולריות
האם באמת העולם שייך לצעירים?
יזמות

האם באמת העולם שייך לצעירים?

על עיצוב מוצר לגיל השלישי אוכלוסיית העולם מתבגרת. בארה”ב, למשל, בני ה – +65 מהווים כ – 16% מהאוכלוסייה. שיעור

רטיבות בחורף – למה ואיך?
נדל"ן

רטיבות בחורף – למה ואיך?

סובלים מרטיבות בחורף? יכולות להיות לכך סיבות שונות, אשר גם ישפיעו על דרך ההתמודדות עם הבעיה.   כולנו שמחים על

עריכה והיבטים טכניים בפיתוח ורישום פטנט
יזמות

עריכה והיבטים טכניים בפיתוח ורישום פטנט

יש לכם המצאה נהדרת ואתם רוצים לרשמה כפטנט? חשוב שתבצעו את התהליך באופן נכון ויעיל עם חברה מנוסה המשלבת היבטי

כתבות מומלצות
האם באמת העולם שייך לצעירים?

האם באמת העולם שייך לצעירים?

על עיצוב מוצר לגיל השלישי אוכלוסיית העולם מתבגרת. בארה”ב, למשל,

רטיבות בחורף – למה ואיך?

רטיבות בחורף – למה ואיך?

סובלים מרטיבות בחורף? יכולות להיות לכך סיבות שונות, אשר גם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן