בדיקת מהירות אתר

Businessman's hands using laptop

כאשר בונים אתר אינטרנט חדש, אחד הדגשים החשובים הוא מהירות הטעינה שלו. מדובר באספקט חשוב לא רק מבחינת חוויית הגלישה אלא גם מבחינת הקידום בגוגל. דברים אלו נכונים כמובן גם לגבי אתרים קיימים ברשת, אשר בהם ניתן לבצע מספר גדול של פעולות לשיפור מהירות הטעינה. בכתבה הבאה נדבר על חשיבות מהירות אתר וכיצד בודקים אותה בכלים שונים.

כלים מרכזיים לבדיקת מהירות האתר בגוגל

ברשת האינטרנט קיימים מספר כלים עבור בדיקת מהירות אתר גוגל. אמנם קיימים עוד מנועי חיפוש אך מאחר שגוגל חולשת כמעט על כל שוק החיפושים ברשת, ובמיוחד בישראל, הרי שהאפליקציות, התוכנות והכלים שמתייחסים אל מנוע החיפוש שלה הם החשובים והפופולאריים ביותר.

דוגמא ראשונה לכך ניתן למצוא בכלי הבסיסי שמציעה ענקית החיפוש, בשם "גוגל אנליטיקס", שבו ניתן לקבל מידע בקשת רחבה של נושאים הקשורים לתנועה באתר ולהיבטים של קידום אורגני. אחד מהם הוא דוח מיוחד המתייחס אל מהירות הטעינה של האתר בדפדפנים השונים, וכאשר מצרפים אל התוצאות גם את ההיבטים הנוספים של הקידום ניתן לבצע שיפורים ושינויים באופן יעיל.

עוד כלי פשוט עבור בדיקת מהירות אתר שמציעה ענקית החיפוש, היא "גוגל ספיד טסט" אשר מדרג את האתר באופן מובן מאוד בהתאם לסוג הרשת הסלולרית שבה משתמש הגולש. מדוע דווקא רשת סלולרית? מפני שבשנים האחרונות התגברה מאוד הגלישה בסלולרי ברשת, והיא עולה למעשה על כמות הגלישה ממחשבים נייחים. לכן גוגל שמה דגש מיוחד על איכות הגלישה בסלולרי על כל המשתמע מכך מבחינת התאמה של ויז'ואל, תכנים, התמצאות וניווט, ובקיצור – חוויית המשתמש המושפעת גם ממהירות הגלישה. אם לא די בכך, מבחינתה של גוגל מהירות של אתר במובייל היא הגורם החשוב ביותר כיום, הרבה יותר מאשר במחשבים נייחים, ולכן הדירוג בתוצאות החיפוש בהחלט מושפע מכך. בעזרת הכלי "גוגל ספיד טסט" אפשר לדעת האם דף הבית של האתר עולה במהירות משביעת רצון, כולל הערכה האם גולשים ירצו או לא ירצו לגלוש באתר במהירות שכזו.

 

חשיבות התוצאות ומה אפשר לעשות?

על חשיבותה של מהירות הגלישה באתר נדמה שאין צורך להכביר מילים. לכולנו ברור שאתר שאינו עולה במהירות סבירה (כלומר מהר מאוד) יסבול מאחוזי נטישה גבוהים ואין זה משנה עד כמה התכנים שבו טובים. למעשה, לעיתים קרובות זוהי הבעיה שגורמת לאתר לעלות לאט: כולם רוצים אתר עם תכנים מעולים, סרטונים, תמונות יפות וכן הלאה – אבל הקבצים הכבדים הללו הם בדיוק מה שמאט אותו. לכך מצטרפות שגיאות בתכנון האתר, כמו למשל תכנון לא נכון של סידור התמונות, שימוש בסוגי קבצים לא חסכוניים, וכדומה. לעיתים מדובר בפשרה, אבל על ההיבטים הללו ואחרים כדאי לבצע אופטימיזציה ולהיעזר בכלי בדיקת מהירות אתר עד שמגיעים לתוצאות משביעות רצון.

Facebook
WhatsApp
Email

צור קשר ונשוב אליך בהקדם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתבות פופולריות
בדיקת מהירות גלישה בבזק ובהוט
יזמות

בדיקת מהירות גלישה בבזק ובהוט

הרבה פרמטרים יכולים להשפיע על מהירות הגלישה שלנו דרך ספקיות התקשורת והתשתיות, החל מרוחב הפס ועד לווירוס על המחשב בבית.

דירה להשקעה
נדל"ן

דירה להשקעה

אם גם לכם יש כסף בצד, ששוכב לו באיזה חשבון בנק ובמקרה הטוב לא מפסיד את ערכו, יתכן שאתם שוקלים

השקעות נדל״ן בחו״ל
נדל"ן

השקעות נדל״ן בחו״ל

לאור העובדה שהריביות במשק כל כך נמוכות, והשקעה בבנק או בשוק ההון אינה מאוד כדאית, רבים מבקשים להשקיע את כספם

כתבות מומלצות
בדיקת מהירות גלישה בבזק ובהוט

בדיקת מהירות גלישה בבזק ובהוט

הרבה פרמטרים יכולים להשפיע על מהירות הגלישה שלנו דרך ספקיות

דירה להשקעה

דירה להשקעה

אם גם לכם יש כסף בצד, ששוכב לו באיזה חשבון

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן