כולם רוצים לגור בעיר ופלורנטין מרוויחה מכך!

“ההדמיה להמחשה בלבד”  
“בניה עצמית”

מה הופך את פלורנטין לכתובת החדשה של המשפחות הצעירות והמצליחות בתל אביב?

הטרנד האורבני הנוכחי, שמשנה את הערים הגדולות בעולם הוא, ללא ספק, החזרה המסיבית למגורים בלב המטרופולין ובמיוחד לשכונות וותיקות, שנהנות על הדרך מהתחדשות עירונית. הלכנו לבדוק מה גורם לחזרה המסיבית למרכז תל אביב ואיזה שכונה נהנית מהטרנד האורבני.

מי שמסתובב בלב תל אביב בשנים האחרונות מצליח לזהות את השינוי המשמעותי שעוברת העיר: מספר המשפחות בעיר נמצא בעליה מתמדת, דבר המביא לבנייה מסיבית של מוסדות חינוך לכל הגילאים על ידי עיריית תל אביב, במיוחד בשכונות הדרומיות שלה.

אז מה קרה בעצם? ובכן, בעוד ש ה-  baby boomers ודור ה- X ראו בחיים בפרבר את הדרך לאיכות חיים מובטחת, הרי שדור ה- Y ודור המילניום מזהים בחיים בלב העיר את איכות החיים הגבוהה ביותר. מה גרם לשינוי? לפי המגזין CITYLAB, היוצא לאור בארצות הברית ומרכז אלפי מחקרים בתחום האורבניות, ניתן למנות מספר סיבות לחזרה ללב הערים.

“ההדמיה להמחשה בלבד”  
“בניה עצמית”

משתחררים מהרכבים הפרטיים

בעוד שהחיים בפרברים חייבו החזקת רכב אחד לפחות למשפחה, הרי שכיום שימוש ברכב פרטי נתפס כלא יעיל, יקר ומזיק לסביבה. בני ה- 30 פלוס מעדיפים להתגורר בלב העיר ולהימנע משימוש ברכב פרטי ככל הניתן. במקומו הם מעדיפים להשתמש באופניים, ללכת ברגל או להשתמש בתחבורה ציבורית.  בישראל, התופעה מקבלת משנה תוקף – ההיי טקיסטים ובעלי המקצועות היצירתיים אינם מעוניינים יותר לבלות שעות ארוכות בפקקים בדרך אל ומאת מקומות העבודה הנחשקים בתל אביב, ומעדיפים לגור קרוב לעבודה ולנצל את הזמן האבוד בפקקים לתחביבים, פנאי ומשפחה.  פרויקט הרכבת הקלה העתיד לקום בתל אביב יעזור למגר את תופעת כלי הרכב והפקקים בתוך העיר ויעזור לשפר את איכות חיי התושבים.

 

שוק העבודה מחזיר את הטאלנטים לעיר

ההתפתחות הטכנולוגית והתקשורתית המואצת משנה לחלוטין את סביבת העבודה. כבר אין צורך להתייצב במשרד בין תשע לחמש, ולמעשה אפשר לעבוד מכל נקודה בעיר או בעולם.

החברות הבינלאומיות והישראליות המובילות מכירות בכך ובשנתיים האחרונות הן מאפשרות עבודה מהבית או ממתחמי עבודה משותפים בתל אביב, זאת על מנת לשמור על אטרקטיביות גבוהה בקרב העובדים הנחשקים, או בשמם האחר – הטאלנטים, אשר מן הסתם מתגוררים בתל אביב.

לצידם של הטאלנטים חשוב להזכיר את היזמים והפרילאנסרים אשר מזהים במגורים ובעבודה בתל אביב הזדמנות עסקית של ממש בשל הזירה העסקית הפורחת.

“ההדמיה להמחשה בלבד”  
“בניה עצמית”

עירוב שימושים: לחיות, לבלות ולקנות קרוב לבית

השיפור המתמשך בתכנון ובניה מאפשר היום, יותר מאי פעם חיים בריאים ואיכותיים בעיר. זאת באמצעות תכנון אדריכלי חכם, טכנולוגיות בניה ובידוד טובות יותר, ושילוב של שטחי מסחר ושטחים ירוקים בפרויקטים למגורים. כל אלה, הביאו בין השאר, לפופולריות הגואה של עירוב השימושים, שיוצר מתחמי מגורים, מסחר ובילוי חיים ונושמים 24/7. מתחמים אלה מאפשרים ליהנות מכל מה שהם רוצים וצריכים קרוב לבית. בעקבותיהם  מתחמי המסחר העירוניים זוכה לעדנה מחודשת ולביקושים גואים גם בקרב הרשתות הקמעונאיות הגדולות.

מעוניין לקבל פרטים על הפרויקטים הכי חמים בפלורנטין? השאר פרטים ויחזרו אליך:

 

 

הקהילה העירונית החדשה

אם עד לאחרונה חשבנו על קהילות בהקשר של מושבים וקיבוצים, הרי שאחד השינויים האורבניים המהותיים ביותר, הוא פריחתן של הקהילות העירוניות. מה שהתחיל בפייסבוק כקבוצות בעלות עניין משותף הפך מהר מאוד לקבוצות מבוססות מיקום, שיצאו מהמחשב והחלו ליצור לעצמן מסגרות קהילתיות שמנהלות יומן אירועים מלא ומרתק המספק מענה לכל אחת ואחד.

לשכונת פלורנטין למשל, יש למעלה מעשר קבוצות פייסבוק שכונתיות שעוסקות בחינוך ילדים, אירועים שכונתיים, קידום הזדמנויות עסקיות ועוד.

“ההדמיה להמחשה בלבד”  
“בניה עצמית”

מרכז תל אביב ממשיך דרומה

ואיך כל זה משפיע על תל אביב? אוהד דנוס – נשיא לשכת השמאים היוצא ומומחה לנדל”ן מספר: “כל הטרנדים האורבניים מגיעים לידי ביטוי באופן מובהק בתל אביב. עם זאת, אפשר לראות כמה תופעות מקומיות מעניינות בתל אביב, כאשר החשובה שבהן היא ההתפרשות של מרכז העיר לפלורנטין ודרומה.

פלורנטין, שהייתה הבית של צעירי תל אביב בשני העשורים האחרונים, הופכת לבית עבור משפחות תל אביביות צעירות, שאוהבות את השכונה, עדות להתפתחויות שהיא עוברת, ומעוניינות לחיות בה.

משקיעי הנדל”ן מביעים את אמונם בשכונה באופן עקבי למעלה מעשור, אולם היום הם מבינים כי הדרישה למגורים בשכונה נמצאת בעלייה משמעותית, בקרב הצעירים המחזיקים במשרות נחשקות בתחומי ההי טק, התקשורת, שוק ההון והמקצועות היצירתיים.

בעשור האחרון עלו המחירים בשכונה ב 300% לערך, במהלכן היא צמצמה את הפער בין המחירים בפלורנטין ובין המחירים בלב העיר לכ- 20% בלבד. אני מעריך כי תוך עשור נראה מחיקה של הפער במחירים בין לב תל אביב ובין פלורנטין, בזכות הפיתוח המואץ של השכונה והפיכתה לשכונה נחשקת בעיר, בקרב כל קהלי היעד בעיר.

בהקשר זה חשוב לציין שכונת פלורנטין תהיה אחת המרוויחות הגדולות מהרכבת הקלה בתל אביב.

כיום מתוכננות לקו האדום, שיתחיל לפעול בעוד כשלוש שנים שתי תחנות בשכונה: הראשונה ברחוב סלמה והשנייה ברחוב אליפלט. יתר על כן, בשנת 2030 יעברו בשכונה שלושה קווי רכבת: הקו האדום, הסגול והירוק וכך, יוכלו תושבי השכונה לוותר על הרכב הפרטי כדי להגיע לכל מקום במטרופולין ומעבר לו.

“ההדמיה להמחשה בלבד”  
“בניה עצמית”

Florentine Square – העתיד של פלורנטין כבר כאן

על מנת לראות כיצד כל אלה באים לידי ביטוי, כדאי לקפוץ לפינת הרחובות הרצל סלמה, שם יקום בקבוצת רכישה פרויקט Florentine Square, שתוכנן על ידי אדריכל העל התל אביבי – אילן פיבקו.

תכנון תוכנית הפרויקט, קודם על ידי חברת סיטיאל וקבוצת טריגו נדל”ן, הוא הראשון שאושר על פי תכנית המתאר תא-5000, ששמה לה למטרה להפוך את פלורנטין לאחת השכונות המבטיחות והמבוקשות בעיר.

Florentine Square יכלול 200 דירות ב4 בניינים ובמגדל בן 17 קומות בשטח של כ- 55-110 מ”ר, 4,500 מ”ר לתעסוקה ו- 2,300 מ”ר למסחר.

הפרויקט מהווה דוגמא חיה לכל העקרונות האורבניים הנוכחיים: מגורים מודרניים במגדל, המאפשר גישה רגלית נוחה ל ה כ ל: מבתי הספר והגנים, דרך מקום העובדה ועד לסופר, למעדניה ולבית הקפה. בנוסף, הפארק האורבני שיוקם בלב הפרויקט יהיה התשתית הטובה ביותר להקמת קהילה אורבנית חיה ופעילה בפרויקט.

לדברי האדריכל פיבקו: “פרויקט Florentine Square הוא פלורנטין, כפי שתיראה בעוד עשור: מתחם מגורים, מסחר ותעסוקה שמהווה חלק מהמרקם העירוני ובית לכולם: לרווקים ולזוגות המחזיקים במשרות נחשקות בעיר, למשפחות צעירות שנהנות מהשירותים העירוניים והחינוכיים המעולים של עיריית תל אביב בשכונה ולזוגות בוגרים שרוצים לחזור לעיר וליהנות מכל מה שיש לה להציע”.

מקבוצת טריגו מעידים כי: “אנחנו נהנים מרמות ההתעניינות האינטנסיבית של מתעניינים ברכישה, אבל היא אינה מפתיעה אותנו. פלורנטין הופכת להיות המרכז האורבני החדש של תל אביב ומרכזת סביבה התעניינות שיא. נכון להיום השיווק בעיצומו וסביר להניח כי עם התקדמותו, המחירים בו יטפסו משמעותית”.

מעוניין לקבל פרטים על הפרויקטים הכי חמים בפלורנטין? השאר פרטים ויחזרו אליך:

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
כתבות פופולריות
איך מפיקים סרטון תדמית
לייף סטייל

איך מפיקים סרטון תדמית

רוצים לשפר את מיתוג החברה על ידי הפקת סרטון תדמית? כדאי שתכירו את ההליך  המצפה לכם. במציאות העסקית של ימינו

פריטי מעצבים ייחודיים בעבודת יד לקודש וחול
לייף סטייל

פריטי מעצבים ייחודיים בעבודת יד לקודש וחול

מחפשים פריטי קודש וחול מעוצבים, איכותיים וייחודיים בעבודת יד? אם אתם מבקשים פריטים מהארץ ומהעולם שלא נמצאים בכל מקום, כדאי

יציאה לטבע מעולם לא היה יותר משתלמת
לייף סטייל

יציאה לטבע מעולם לא היה יותר משתלמת

רוצים לצאת לטיול מרענן בטבע אבל חסר לכם ציוד מחנאות? עם טרק מרקט כבר לא צריך לשבור קופת חיסכון רק

כתבות מומלצות
כל מה שאתם צריכים לבית

כל מה שאתם צריכים לבית

רוצים פרגולה לחצר? מבקשים לבנות מדרגות, גדר או אפילו משרביה?

כיסא הוא הרבה יותר מארבע רגליים

כיסא הוא הרבה יותר מארבע רגליים

בימינו כיסאות הם הבה יותר מארבע רגלים, וישנו עולם שלם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן