הקסם שבתיקון שעונים עתיקים

שעון האוֹרלוֹגין הַיָּשָׁן שעובר במשפחה מדור לדור שָׁבַק חיים. סבתך שהביאה אותו לארץ, ושבסלון שלה שָׁכַן אַחַר כבוד במשך השנים, כבר נפטרה, ונדמה שאף אחד אינו מגלה בו עניין מיוחד. מַעֲבָר לדירה חדשה עומד על הפרק וחשבת להיפרד מהשעון, אולי למסור אותו לסוחר עתיקות או למכור באחד האתרים ברשת. רגע לפני צעד כזה, אנו מציעים לך להקדיש לכך מחשבה נוספת.
אל תוותרו כל כך בקלות – מעבר לערך הרגשי החשוב שיש לשעון יש לו גם ערך כלכלי לא מבוטל והוא מהווה פריט ריהוט אטרקטיבי בבתים רבים.

ד”ר קלוק מומחים בתיקון והחייאת שעונים עתיקים. אנו מכירים ומוקירים את העובדה שמאחורי כל שעון כזה עומדים היסטוריה מעניינת וסיפור מיוחד. בעזרת טיפול מסור ומקצועי נְחַיֶּה את הקסם – נשיב את השעון לפעול, ונעורר את הזיכרונות הנשכחים. אנו רואים בהחזרת שעון עתיק לכדי פעולה מעבר לשרות ללקוח גם שליחות מקצועית.

מדוע בכלל כדאי לתקן שעון עתיק?

שעונים עתיקים נחלקים למגוון סוגים ודוגמאות, למשל, שעוני קיר, שעוני אורלוגין, שעוני סבא ושעוני קוּקיה. המאפיין המשותף לכל השעונים העתיקים הוא היותם בעלי מנגנון מכאני מורכב. שנים רבּות של פעילוּת גורמות לבלאי טבעי ולפגיעוֹת שונות, ובעקבות כך השעונים מתחילים לאבד את רמת הדיוק שלהם. אי הקפדה על טיפול תקופתי, חבלות שספג השעון בעת מעברי דירה וכד’ עשויים להיות גורמים נוספים להתקלקלות השעון.

אומנם יש באפשרותך לקנות שעון קיר חדש אשר משתלב עם עיצוב הבית בסגנון מודרני. אבל, לצד הַקִּדְמָה והחדשנות, בימינו, יֶשְׁנָהּ חזרה לעידן הָרֶטְרוֹ והווינטג’, ההערכה לפריטים עתיקים גוברת, ובהתאם ערכם הכספי עולה. שעון עתיק הוא פריט אספנים אשר בכוחו לשדרג ולהוסיף גם לדירות ובתים חדשים. אם מְתַקנים אותו הוא יכול לשוב לעבוד ולהפוך לפריט דקורטיבי שֶׁיָּסֵב לכם הנאה רבּה, כמו גם דרך להנציח ולזכור את סבתא היקרה. שעון כזה הוא בעל נוכחות, אפשר למקֵּם אותו בסלון הבית או במשרד. השעון יַקְנֶה אווירה עיצובית מיוחדת ומעניינת לחלל, ואתם תִּקְצְרוּ מחמאות רבּות.

למה לתקן שעונים עתיקים דווקא בד”ר קלוק?

בתיקון ותחזוקה שוטפת של שעונים עתיקים אנו מציעים ערכים מוספים חשובים:

  • אוֹמנים ואוּמנים – אנו יודעים לחולל את הקסם. ניחנו בחוש המיוחד שהוא תנאי בסיסי לטיפול בשעונים עתיקים: ראשית, יש בָּנוּ הריגוש כשאנו פותחים שעון ומגלים את נפלאות העולם שבִּפְנים, שנית, יש בנו התשוקה והסקרנות לגלות כיצד אנו יכולים להפיח חיים בשעון עתיק שעצר מִלֶּכֶת. נוסף על כך יש לנו העדינוּת באצבעות אשר דרושה לטיפול בחלקים הקטנטנים, החלפתם והרכבתם. תיקון שעונים עתיקים הוא אוֹמנוּת המשלבת נגרוּת עם מכניקה עדינה לצד יצירתיוּת. העדיפות הראשונה שלנו היא לתקן את החלקים המקוריים של השעון. במקרים שבהם הדבר אינו מסתייע ומאחר שכיום אי אפשר להשיג את החלקים המקוריים של שעונים כאלה, אנו יוצרים חלפים הנאמנים למקור ברמה המקסימלית. אנו מבינים את העדינוּת הרבָּה אשר נדרשת בטיפול במנגנונים כה מורכבים לצד הפן הרגשי והסמלי של השעון עבורכם, ועושים את המירב כדי שהשעון ישוב לתפקוד מלא ומיטבי, לאורך זמן. בעבודתנו אנו משתדלים להיות הן אוּמנים, בעלי מלאכה המתמחים בתחום השענוּת ובתיקון שעונים עתיקים בפרט הן אוֹמנים, הרואים בתיקון שעונים עתיקים עבודת אומנות לכל דבר.
  • הַיֶּדַע עושה את ההבדל – בניגוד לשענים אחרים, אנו, הצוות בד”ר קלוק, רכשנו השכלה בתחום תיקון שעונים עתיקים, והתמקצענו בו. בידינו היֶּדַע הנדרש, הכלים והטכניקות לתיקון שעונים כאלה. התמחותנו בתיקון וטיפול בשעוני יוקרה של כל המותגים מסייעת ותורמת לנו גם בטיפול והחייאת שעונים עתיקים. הצוות מביא עמו ניסיון של מעל 25 שנים בזירה המקצועית של תיקון שעונים עתיקים
  • עלויות הוֹגנוֹת – מאחר שאנו מבצעים את התיקון באופן אישי במעבדתנו, התשלום שאנו גובים הוא עבור העבודה והחלפים בלבד, ללא צורך בדמי תיווך הכרוכים בהעברת השעון לתיקון מהיבואן ליצרן. זאת ועוד, במקרים רבּים אנו הכתובת הבלעדית לתיקון השעון היות שמדובר בפירמות ומותגים ותיקים שנעלמו מהעולם במהלך השנים. לפיכך חשוב לנו לנהוג בהוֹגנוּת ובשקיפוּת עם לקוחותינו.

 

איך זה עובד?

אנו בד”ר קלוק מתמחים בתיקוני שעונים עתיקים – שעוני קיר ושעונים שולחניים. התהליך כולל כמה שלבים, ביניהם: פירוק מנגנון השעון; תיקון הבלאי; תיקון החלקים המקוריים ככל הניתן, ואם הדבר אינו מתאפשר החלפתם בחלקים חלופיים הנאמנים ככל האפשר למקור מבחינת תפקוד ומבחינת נראוּת; ניקוי השעון, שימוּנוֹ וכיוונו. כאשר תקבלו את השעון מאיתנו תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהוא יפעל בנאמנות ובאופן מדויק עוד שנים רבּות.

 על שעון עתיק חבל לוותר – פנו לטובים ביותר!

ד”ר קלוק – מומחים בתיקון שעונים עתיקים ושימורם

 אנו מזמינים אתכם לבקר במעבדה המקצועית שלנו, בכתובת רח’ סוקולוב 71 חולון

ימי ושעות הפעילוּת: א,ב,ד,ה 18:00-09:30; ג, ו 14:00-09:30

או ליצור עימנו קשר בטלפונים: 03-6511441; 053-7127040

נשמח לעמוד לשירותכם

 

שתף פוסט זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
כתבות פופולריות
מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?
נדל"ן

מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?

אם אתם מחזיקים בדירה של עצמכם, אתם במצב טוב. כדי לשמור על המזל הטוב, חשוב ולתכנן ולנהל נכון את תהליך

האם באמת העולם שייך לצעירים?
יזמות

האם באמת העולם שייך לצעירים?

על עיצוב מוצר לגיל השלישי אוכלוסיית העולם מתבגרת. בארה”ב, למשל, בני ה – +65 מהווים כ – 16% מהאוכלוסייה. שיעור

רטיבות בחורף – למה ואיך?
נדל"ן

רטיבות בחורף – למה ואיך?

סובלים מרטיבות בחורף? יכולות להיות לכך סיבות שונות, אשר גם ישפיעו על דרך ההתמודדות עם הבעיה.   כולנו שמחים על

כתבות מומלצות
מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?

מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?

אם אתם מחזיקים בדירה של עצמכם, אתם במצב טוב. כדי

האם באמת העולם שייך לצעירים?

האם באמת העולם שייך לצעירים?

על עיצוב מוצר לגיל השלישי אוכלוסיית העולם מתבגרת. בארה”ב, למשל,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן