המהפכה הקלה

כששמענו על החידוש המשמעותי ביותר בתחום ניתוחי הגדלת ושחזור שדיים זה שנים שתלים קלים – הסתקרנו מיד. כשהבנו שמדובר בהמצאה ישראלית, התמלאנו גאווה ויצאנו לשוחח עם העומד בראשה: ד”ר ג’קי גוברין. חזרנו עם מסקנה: הגודל אמנם לא קובע, אבל המשקל דווקא כן: 30% פחות!

 

ד״ר ג׳קי גוברין

ניתוחים להגדלת חזה ושחזור שדיים הינם בין הנפוצים בארץ, כמו גם בעולם, מזה עשרות שנים. ובכל זאת, עד כה טרם נרשמה בתחום מהפכה בסדר הגודל אותו נציג כאן. על המהפכה אחראי ד”ר ג׳קי גוברין, מן הבכירים והבולטים במומחים לכירורגיה פלסטית בישראל.

עובדה זו ראויה במיוחד לציון, שכן ככירורג בעל שם עולמי, בדגש על התמחות בניתוחי שד, ד”ר גוברין ידע ללא ספק לזהות במדוייק את הצורך, ולפיכך גם את הדרך הטובה ביותר לענות עליו. ובכן, שננו לפניכם את השם: B-LITE  השתלים קלי המשקל לניתוחי הגדלת ושיחזור שדיים.

ד”ר גוברין, בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, עבר התמחותו בביה”ח רמב”ם והשתלם במרכזים רפואיים מובילים באירופה ובארה”ב. בהמשך, הקים ד״ר גוברין את המחלקה לכירורגיה

פלסטית בבית החולים גליל מערבי נהריה, והפעיל בה מגוון רחב של שירותים רפואיים בשיטות רפואיות מהמתקדמות בעולם. בשנים האחרונות, לצד פעילותו הרפואית, עסק ד״ר גוברין בשני

פיתוחים עיקריים: האחד הוא תכשיר לריפוי כיבים/פצעים כרוניים בשם  POLYHEAL העתיד להיכנס

לשימוש בארץ ובעולם, והשני הוא מה שלשמו התכנסנו כאן: B-LITE השתל הקל ביותר בעולם.

 

 

כיצד נולד הרעיון? איזה צורך זיהית?

“מניסיוני בשנים האחרונות – במהלכן התמקדתי בניתוחי שדיים על כל סוגיהם, קרי שחזור, הגדלה או הקטנה – נוכחתי לדעת כי התלונה העיקרית והנפוצה ביותר היא, שמספר שנים אחרי הניתוח, אותם שדיים שהיו יפים, זקופים ומוצקים הפכו להיות רפויים וצנוחים.

אנו גם יודעים לומר שהשדיים אמנם עוברים שינויים רבים במהלך חייה של אשה (הריונות, הנקות וכו’), אך בסופו של דבר מה שגורם לצניחתם הוא כובד משקלם, שכן הרקמות הולכות ומאבדות מהאלסטיות ויכולתן לשאת משקל הולכת ופוחתת. מכאן נולד הרעיון לחפש את הדרך להפחית את משקל השתלים. כיוון שברור הוא שככל שהשתל גדול יותר, כוח הכבידה שפועל עליו גדול אף הוא”.

 

המטרה, אם כן, היתה ברורה: מצד אחד לשמור על האסתטיקה של השד, אך בו זמנית לדאוג לכך

שהגודל לא יבוא על חשבון היופי והצורה לאורך שנים. הדבר נכון, כמובן, לכל גודל שהוא, שכן למשקל גם אם מדובר בשתל קטן יחסית יש משמעות.

 

ספר על השתל הקל ומדוע הוא מהווה חידוש טכנולוגי משמעותי כל כך לטובת ניתוחים אלו?

״ B-LITE הינו השתל הראשון והיחיד בעולם במשקל מופחת וזה היתרון המשמעותי והבולט שלו לעומת אחרים״.

שכן, כל השתלים המוכרים של כל החברות בעולם שוקלים פחות או יותר אותו דבר, וזו הפעם הראשונה שישנו שתל שמתייחס באופן ספציפי למשקל ומציע הפחתה של 30%.

השתל מעוגן, כמובן, בפטנטים ופיתוחו הינו גאווה ישראלית לגמרי. השתלים מיוצרים במפעל בגרמניה, על כל המשתמע מכך באשר לאיכותם, מה גם שמחזיקים בתו התקן המחמיר ביותר שקיים בנושא שתלים.

חשוב לציין בהקשר זה כי לאורך השנים הרגולציה הולכת ומחמירה בתחום מוצרים רפואיים שנכנסים לגוף ושתלי B-LITE עברו את המבחנים המחמירים ביותר, מכל היבט”, לטובת פיתוח השתל, אגב, מבלי להיכנס לעובי הקורה של ההרכב והטכנולוגיה, השתמש צוות החוקרים בחומרים המוכרים לתעשיית שתלי החזה, רק שבאמצעות טכנולוגיה חדשנית המשלבת מיקרוספירות המשמשות

גם לתעשיית החלל, הצליח להפחית משמעותית את משקל השתל.

 

המעוניינים להרחיב בנושא ניתן לקרוא באתרים:

www.govrin.co.il

www.b-lite-implants.com

 

לפני                                                              אחרי

 

 

כיצד התבצע תהליך הפיתוח?

“הצורך, כאמור, היה לי ברור לגמרי מהשטח. את החלק הטכנולוגי עשיתי בשיתוף עם אחי, דעאל גוברין, בעל שני תארי מהנדס ביוטכנוטלוגיה ואלקטרוניקה – שעמד בראש צוות נרחב של מדענים, מהנדסים, כימאים וביולוגיים.

יש פה שילוב מנצח של 2 אחים שמדברים ומבינים את אותה שפה, אני מההיבט הרפואי – הקליני והוא מההיבט ההנדסי – טכנולוגי”.

 

ובפועל מהי המשמעות עבור המנותחות?

“כל אישה שעברה ניתוח עם שתלים רגילים בחזה יודעת שלאחר תקופה מסוימת היא תתבקש להחליפם. היתרון המובהק של שתלי B-LITE הוא שהשינויים האסתטיים שחלים בשד נמענים בצורה משמעותית. בנוסף, מסתבר שנשים שעברו את הניתוח עם השתל הקל, סובלות פחות מכאב. הרושם הכללי הוא שהן כנראה סובלות פחות מכאב כי המשקל מושך פחות.

יתרון נוסף הוא החלמה קלה ומהירה יותר כנראה בשל אותה סיבה. אך היתרון הבריאותי המשמעותי ביותר שמסתמן כרגע, הוא שככל הנראה, השתל הקל מאפשר גילוי טוב יותר של גושים בשד מאשר שתלים רגילים. זהו יתרון אדיר בכל הקשור לגילוי מוקדם.

תאר קצת את תגובות הקולגות..

“ההתלהבות גדולה, עד כדי כך ששמעתי כבר לא מעט מנתחים פלסטיים שמגדירים את B-LITE

כפיתוח המשמעותי ביותר ב 30- השנים האחרונות בנושא של כירורגיה פלסטית בכלל ושל שתלים בפרט.

עד כה, בוצעו כבר אלפי ניתוחים כאלה במרכזים מובילים באירופה וכמובן בישראל, עם התעניינות

גורפת של רופאים ברחבי העולם כולו: ארה”ב, דרום אמריקה וכן במזרח הרחוק. אני מניח שלא רחוק היום שזו תהיה שגרת ניתוחי הגדלה ושחזור”. אם כן, לאחר תהליך פיתוח שארך כעשר שנים, מאות הצלחות ניתוחיות ופרגון חובק עולם לפיתוח הישראלי, אתן יכולות להיות סמוכות ובטוחות לבקש מהרופא שלכן שתל קל, ולתת לחוקי הפיזיקה הפשוטים לשמור על שדיים זקופים ויפים לאורך זמן רב יותר.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
כתבות פופולריות
Keep Up With The Trend – תכשיטי גברים
אופנה

Keep Up With The Trend – תכשיטי גברים

אם עד עכשיו חשבתם שתכשיטים הן נחלתן של נשים בלבד, יש לנו חדשות מרגשות עבורכם. זה הזמן לשכוח מכל מה

הורות משותפת- הגיע הזמן לדבר על הפיל שבחדר- החשש להכניס צלע נוספת לחיים
לייף סטייל

הורות משותפת- הגיע הזמן לדבר על הפיל שבחדר- החשש להכניס צלע נוספת לחיים

הבחירה בהורות משותפת תמיד מלווה בחששות והתלבטויות. אין ספק שמדובר בצעד מרגש שיביא עימו שינויים מהותיים בחיים, ובתוך כך קיימות

בגדי ים וכובעים שבאמת שומרים עליכם מהשמש
אופנה

בגדי ים וכובעים שבאמת שומרים עליכם מהשמש

חשוב לכם שהילדים ואתם תהיו מוגנים באמת מהשמש? מעוניינים בבגד ים החוסם באופן אפקטיבי את קרינת השמש? אם כן, כדאי

כתבות מומלצות
לעצב את הבית עם דלתות עתיקות מסוף המאה התשע עשרה

לעצב את הבית עם דלתות עתיקות מסוף המאה התשע עשרה

הרושם הראשוני מתחיל כבר בדלת הכניסה לבית, ולכל ידוע שאין

פתרונות הצללה מעוצבים במרחק הקלקה

פתרונות הצללה מעוצבים במרחק הקלקה

מעוניינים לעצב את סלון ביתכם עם וילונות חדשים, אבל בכמה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן