דירה להשקעה

אם גם לכם יש כסף בצד, ששוכב לו באיזה חשבון בנק ובמקרה הטוב לא מפסיד את ערכו, יתכן שאתם שוקלים לרכוש דירה להשקעה שתעניק לכם נתיב כדאי ויחסית בטוח. יחד עם זאת, חשוב להבין כי השקעה בדירה, בייחוד בפעם הראשונה, אינה דבר כל כך פשוט ושלא כמו השקעות בבנק או בשוק ההון יש צורך להבין היטב את התחום, להיעזר באנשי מקצוע ולהיות פעילים בניהולו של הנכס באופן שוטף. בכדי לסייע מובאת לפניכם תמצית שלבי ההליך הנדרש, השזורות בעצות בסיסיות.

 

הבינו כמו הון יש לכם להשקעה

לפני שאתם מתחילים להתפזר, לסרוק ולסקור את האינטרנט בחיפוש אחר דירה להשקעה, כדאי שתעצרו ותבחנו לעומק את יכולת ההשקעה שלכם. עליכם להבין את סך הכסף הנזיל העומד לרשותכם הפנוי להשקעה, בין אם בבנק, בקופות וקרנות שונות, נכסים אחרים ועוד. הבנת מצב הכסף הפנוי שיש ברשותכם תאפשר לבחון אם סכום זה מספק ומצדיק השקעה בנכס נדל”ן. כמו כן, בירורים אלו כוללים גם קבלת ייעוץ מקצועי שיבהיר את יכולת המימון שלכם מבחינת קבלת משכנתא או הלוואות מגורמים פיננסים רלוונטיים, וכן מבחינת גובה המיסים שתידרשו לשלם בעת רכישת וגם בעת מכירת הנכס.

 

התייעצו עם מומחים בתחום הנדל”ן

לאחר שהבנתם מהו סכום ההשקעה העומד לרשותכם עבור דירה להשקעה, אם אין לכם ניסיון או ידע מעמיק בתחום הנדל”ן, מומלץ לפנות לגורם מקצועי לקבלת ייעוץ בתחום. ייעוץ מקצועי זה יאפשר לכם לקבל תמונת מצב ריאלית אודות שוק הנדל”ן, בין היתר אודות גובה תשואות אפשרי, רמות סיכון, חוקי נדל”ן בארץ, מיסוי נדל”ן ומקומות המתאימים ומומלצים להשקעה עבורכם. כמו כן, מפגישה זו אתם צריכים לצאת עם הבנה על אפיק ההשקעה הנכון עבורכם בהתאם לגובה השקעה, טווח השקעה ומידת הסיכון שאתם מוכנים לקחת.

איתור דירות מתאימות להשקעה

לאחר שהבנתם מהו נתיב ההשקעה הנכון עבורכם הגיע הזמן להתחיל לחפש נכסים מתאימים. את החיפוש תוכלו לבצע לבד או בעזרת מתווך. יש לציין כי במידה ובחרתם להיעזר בשירותי תיווך מומלץ לבצע סקר שוק ולנהל מו”מ בכדי להשיג שירותים עם רמת עמלות כמה שיותר נמוכה. באופן כללי, דירה נכונה להשקעה הינה אחת המוצעת למכירה בעלות נמוכה מהמחירים בשוק, עקב סיבות שונות כמו גירושין, מעבר לחו”ל וכו’. כמו כן יש לבחון את מצב הדירה ולהעדיף כאלו הנדרשות רק בהליכי שיפוץ יחסית קלים ומהירים. בנוסף יש להעדיף דירות באזורים בעלי פוטנציאל ביקוש גבוה עם מוכנות לשלם שכירות מעט יותר גבוהה, למשל ליד מוסדות חינוך, מרכזי מסחר או מרכזי עבודה.

 

רכישת הדירה עצמה

לאחר שאיתרם דירה מתאימה עליכם ליצור קשר עם הבנק לקבלת אישור למשכנתא או הלוואה, וקבלתו דורשת הצגת מסמכים רלוונטיים. כמו כן, את הליך רכישת הנכס עצמו יש לבצע בליווי עורך דין מטעמכם אשר קודם כל יבדוק את תקינות העסקה, ולאחר מכן ניתן להגיע למעמד החתימה עצמו ולרכישת הדירה בפועל.

שתף פוסט זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
כתבות פופולריות
מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?
נדל"ן

מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?

אם אתם מחזיקים בדירה של עצמכם, אתם במצב טוב. כדי לשמור על המזל הטוב, חשוב ולתכנן ולנהל נכון את תהליך

האם באמת העולם שייך לצעירים?
יזמות

האם באמת העולם שייך לצעירים?

על עיצוב מוצר לגיל השלישי אוכלוסיית העולם מתבגרת. בארה”ב, למשל, בני ה – +65 מהווים כ – 16% מהאוכלוסייה. שיעור

רטיבות בחורף – למה ואיך?
נדל"ן

רטיבות בחורף – למה ואיך?

סובלים מרטיבות בחורף? יכולות להיות לכך סיבות שונות, אשר גם ישפיעו על דרך ההתמודדות עם הבעיה.   כולנו שמחים על

כתבות מומלצות
מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?

מה לבדוק בעת שיפור דיור-שדרוג דירת המגורים שלכם?

אם אתם מחזיקים בדירה של עצמכם, אתם במצב טוב. כדי

האם באמת העולם שייך לצעירים?

האם באמת העולם שייך לצעירים?

על עיצוב מוצר לגיל השלישי אוכלוסיית העולם מתבגרת. בארה”ב, למשל,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן