דירה להשקעה

A view of typical vintage house with tile roof

אם גם לכם יש כסף בצד, ששוכב לו באיזה חשבון בנק ובמקרה הטוב לא מפסיד את ערכו, יתכן שאתם שוקלים לרכוש דירה להשקעה שתעניק לכם נתיב כדאי ויחסית בטוח. יחד עם זאת, חשוב להבין כי השקעה בדירה, בייחוד בפעם הראשונה, אינה דבר כל כך פשוט ושלא כמו השקעות בבנק או בשוק ההון יש צורך להבין היטב את התחום, להיעזר באנשי מקצוע ולהיות פעילים בניהולו של הנכס באופן שוטף. בכדי לסייע מובאת לפניכם תמצית שלבי ההליך הנדרש, השזורות בעצות בסיסיות.

 

הבינו כמו הון יש לכם להשקעה

לפני שאתם מתחילים להתפזר, לסרוק ולסקור את האינטרנט בחיפוש אחר דירה להשקעה, כדאי שתעצרו ותבחנו לעומק את יכולת ההשקעה שלכם. עליכם להבין את סך הכסף הנזיל העומד לרשותכם הפנוי להשקעה, בין אם בבנק, בקופות וקרנות שונות, נכסים אחרים ועוד. הבנת מצב הכסף הפנוי שיש ברשותכם תאפשר לבחון אם סכום זה מספק ומצדיק השקעה בנכס נדל"ן. כמו כן, בירורים אלו כוללים גם קבלת ייעוץ מקצועי שיבהיר את יכולת המימון שלכם מבחינת קבלת משכנתא או הלוואות מגורמים פיננסים רלוונטיים, וכן מבחינת גובה המיסים שתידרשו לשלם בעת רכישת וגם בעת מכירת הנכס.

 

התייעצו עם מומחים בתחום הנדל"ן

לאחר שהבנתם מהו סכום ההשקעה העומד לרשותכם עבור דירה להשקעה, אם אין לכם ניסיון או ידע מעמיק בתחום הנדל"ן, מומלץ לפנות לגורם מקצועי לקבלת ייעוץ בתחום. ייעוץ מקצועי זה יאפשר לכם לקבל תמונת מצב ריאלית אודות שוק הנדל"ן, בין היתר אודות גובה תשואות אפשרי, רמות סיכון, חוקי נדל"ן בארץ, מיסוי נדל"ן ומקומות המתאימים ומומלצים להשקעה עבורכם. כמו כן, מפגישה זו אתם צריכים לצאת עם הבנה על אפיק ההשקעה הנכון עבורכם בהתאם לגובה השקעה, טווח השקעה ומידת הסיכון שאתם מוכנים לקחת.

איתור דירות מתאימות להשקעה

לאחר שהבנתם מהו נתיב ההשקעה הנכון עבורכם הגיע הזמן להתחיל לחפש נכסים מתאימים. את החיפוש תוכלו לבצע לבד או בעזרת מתווך. יש לציין כי במידה ובחרתם להיעזר בשירותי תיווך מומלץ לבצע סקר שוק ולנהל מו"מ בכדי להשיג שירותים עם רמת עמלות כמה שיותר נמוכה. באופן כללי, דירה נכונה להשקעה הינה אחת המוצעת למכירה בעלות נמוכה מהמחירים בשוק, עקב סיבות שונות כמו גירושין, מעבר לחו"ל וכו'. כמו כן יש לבחון את מצב הדירה ולהעדיף כאלו הנדרשות רק בהליכי שיפוץ יחסית קלים ומהירים. בנוסף יש להעדיף דירות באזורים בעלי פוטנציאל ביקוש גבוה עם מוכנות לשלם שכירות מעט יותר גבוהה, למשל ליד מוסדות חינוך, מרכזי מסחר או מרכזי עבודה.

 

רכישת הדירה עצמה

לאחר שאיתרם דירה מתאימה עליכם ליצור קשר עם הבנק לקבלת אישור למשכנתא או הלוואה, וקבלתו דורשת הצגת מסמכים רלוונטיים. כמו כן, את הליך רכישת הנכס עצמו יש לבצע בליווי עורך דין מטעמכם אשר קודם כל יבדוק את תקינות העסקה, ולאחר מכן ניתן להגיע למעמד החתימה עצמו ולרכישת הדירה בפועל.

Facebook
WhatsApp
Email

צור קשר ונשוב אליך בהקדם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתבות פופולריות
פתרונות מתקדמים ונכונים לעיצוב וריהוט סביבת עבודה
נדל"ן

פתרונות מתקדמים ונכונים לעיצוב וריהוט סביבת עבודה

מעוניינים לעצב מחדש את סביבת העבודה ולהפכה למקום שנעים לעבוד, לשהות ולבקר בו? לחברת שיווק עולמי יש מגוון פתרונות ריהוט

אריחי אבן טבעית קונים רק מבית טוב
נדל"ן

אריחי אבן טבעית קונים רק מבית טוב

מתכננים ריצוף מאבן לעיצוב הבית או הגינה? כדאי שתכירו את בית האבן, חברה וותיקה המספקת אבנים באיכות חסר פשרות לקהל

אזרחות פורטוגלית – ללא צורך בהוכחת מוצא ספרדי או פורטוגלי
יזמות

אזרחות פורטוגלית – ללא צורך בהוכחת מוצא ספרדי או פורטוגלי

ישראלים רבים חולמים על קבלת אזרחות פורטוגלית שתספק מגוון הטבות, כמו אפשרות להתגורר באיחוד האירופאי, פטור מוויזה לארה"ב ועוד. חשוב

כתבות מומלצות
פתרונות מתקדמים ונכונים לעיצוב וריהוט סביבת עבודה

פתרונות מתקדמים ונכונים לעיצוב וריהוט סביבת עבודה

מעוניינים לעצב מחדש את סביבת העבודה ולהפכה למקום שנעים לעבוד,

אריחי אבן טבעית קונים רק מבית טוב

אריחי אבן טבעית קונים רק מבית טוב

מתכננים ריצוף מאבן לעיצוב הבית או הגינה? כדאי שתכירו את

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן