בדיקת קרקע סביבתית לפני רכישתה – חשוב וכדאי לדעת

בדיקת קרקע סביבתית, המכונה בעגה המקצועית גם “סקר קרקע” נדרשת על פי נהלי המשרד להגנת הסביבה במקרים בהם הקרקע חשודה בשימושי עבר שיתכן כי היה בהם שימוש בחומר מסוכן ומבצע אותה בפועל יועץ סביבתי מקצועי. הדבר נדרש, בין היתר, במקרים בהם מעוניינים יזמים, “להקים” פרויקט בנייה על הקרקע רצוי לכלול סקר היסטורי לשיושי קרקע שייתכן ויכלול גם בדיקות נקודתיות לצורך בחינתה של הקרקע בכל הקשור למידת זיהומה (האם, או עד כמה היא אכן מזוהמת).

לשם מה צריך אותה

על פי בדיקות המשרד להגנת הסביבה ישנן בישראל לכל הפחות מאות מוקדים בהן קרקעות, הידועות כמזוהמות. מעבר לכך, ידוע כי ישנן גם קרקעות אחרות בעלות פוטנציאל לזיהום, כאשר כאן ההערכה שמדובר במספר של אלפי מוקדים או יותר מכך. אלו, ייתכן וקרקעות אלו מזוהמות מפעילויות העבר או מההווה, בין אם בשל פעילותן של תעשיות הדלק השונות, בשל פעילותן של התעשיות הביטחוניות, פעילות מפעלים ומטמנות פסולת. כל אלה, גורמים, כידוע לזיהומים באוויר ובקרקע ויכולים להפוך את ההשקעה הנדל”נית, לבלתי כשירה להקמת מבני מגורים.

בדיקות קרקע סביבתיות, כוללות במסגרתן שורה של בדיקות שונות, הבוחנות את מצבה של הקרקע: סקר היסטורי, סקר גזי קרקע, סקר קרקע וקידוחי ניטור מיוחדים למי התהום במידת הצורך או על פי דרישה. הבדיקות מבוצעות בקרקעות הנמצאות באתרים עם חשיפה לחומרים מסוכנים או בקרבה למקורות עם פוטנציאל לזיהומי קרקע. קרקע מזוהמת עשויה להוות סיכון בריאותי ממשי לאדם, לחי וגם לצומח. מסיבה זו מבוצעת הבדיקה לעומקה ונעשית אך ורק על ידי בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים בתחום, הנעזרים בכל האמצעים הנדרשים כדי לזהות זיהומים ומקורם.

חשיבות הפנייה לבעל המקצוע המתאים

בעיות הבריאות, העשויות להיגרם לבני האדם כתוצאה מהמזהמים הן רבות וקשות. אלו יכולות להיות בעיות הקשורות למערכת הנשימה, למערכת העיכול, פגיעה במערכות העצבים וגם לעור. המזהמים יכולים להיות באוויר עצמו, בתווך הקרקע כמובן ואף להגיע למי השתייה. כאשר מעוניינים להקים פרויקט בנייה כלשהו על קרקע מסוימת, מתבצעות בדיקות אלו עבור יזמי הבנייה, עבור בעלי הקרקעות או עבור האדריכלים בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה או כחלק מהליך גילוי נאות. בעלי המקצוע, המבצעים אותן, מלווים את הפרויקט לכל אורכו, משלב התכנון ועד לקבלת האישורים הנדרשים והם מהווים מקור מקצועי מוסמך על מנת לבחון את מצבה של הקרקע לפני הבנייה.

בהתבסס על הנתונים המתקבלים יכול איש המקצוע להציע פתרונות שיקום לקרקעות מזוהמות, המתבססים על טכנולוגיות חדשניות. פתרונות אלה כוללים טיפולים בקרקעות עצמן ושימוש במתקני שיקום מיוחדים. הדבר יכול להיעשות בעזרת אמצעים ביולוגיים שונים, באמצעות שריפה מבוקרת או שטיפת הקרקע כדי להיפטר מאותם מזהמים.

מעוניינים להקים פרויקט כלשהו על קרקע מסוימת ומעוניינים בבדיקתה? חשובה לכם מידת מקצועיותו של יועץ הסביבה התמחה בבדיקות הקרקע וגם מידת אמינותו? אם כן, חברת Envirotech היא הכתובת הנכונה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. החברה מציעה שירותי ייעוץ, תכנון וגם ניהול של פרויקטים סביבתיים וכן מתמחה, בין היתר, בביצוע בדיקות קרקע מסוגים שונים. לסקירת שירותי החברה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 1-700-500-803

שתף פוסט זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
כתבות פופולריות
המלצות להצלחה במכירת נכס
נדל"ן

המלצות להצלחה במכירת נכס

בחירת מתווך ושיעורי עמלות התיווך: נושא שיעור עמלות תיווך בעסקות נדל”ן עולה כמעט תמיד בכל התקשרות של מוכר או קונה

פרק ראשון: חושבים לבנות בית? כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על מכוני העתקות והשירותים הנלווים
נדל"ן

פרק ראשון: חושבים לבנות בית? כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על מכוני העתקות והשירותים הנלווים

אז קיבלתם החלטה אמיצה! להגשים את החלום ולבנות את בית חלומותיכם! מזל טוב! אך מכאן ועד צהלות קביעת המזוזה, צפויים

לממש את מלוא הפוטנציאל של העובדים בחברתכם
יזמות

לממש את מלוא הפוטנציאל של העובדים בחברתכם

רוצים להפוך את הארגון שלכם למוביל בתחומו? מעוניינים שהחברה תהפוך לסביבה מתחדשת וצומחת? כדאי שתשקיעו בתהליכי ייעוץ ארגוני. ייעוץ ארגוני

כתבות מומלצות
המלצות להצלחה במכירת נכס

המלצות להצלחה במכירת נכס

בחירת מתווך ושיעורי עמלות התיווך: נושא שיעור עמלות תיווך בעסקות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן